Godziny otwarcia:

pn-pt: 6-20, sb: 8-16

Wywóz Gruzu – kompleksowa usługa odbioru i transportu odpadów budowlanych

Wywóz gruzu to główna dziedzina naszej działalności. Oferujemy podstawienie i wywóz kontenerów na odpady budowlane i pozostałości po remoncie od klientów indywidualnych. Działamy na terenie Białegostoku. Zależy nam na terminowości, więc najczęściej odbiory umawiamy z wyprzedzeniem na konkretny termin.

Nasi kierowcy podstawią kontener w wyznaczone i najbardziej optymalne dla Państwa miejsce. Po zapełnieniu kontenera prosimy o telefon w celu umówienia daty i godziny odbioru, i uzupełnienia dokumentacji. W prosty sposób mogą Państwo pozbyć się tego co po remoncie pozostaje bezużyteczne, wystarczy zadzwonić do nas i umówić termin.

Kontenery na gruz – wielkość i przeznaczenie

Na naszym wyposażeniu znajdują się pojemniki na gruz różnej wielkości: od najmniejszych o pojemności 3 metrów sześciennych (najczęściej stosowanych przy remontach pomieszczeń) aż po duże kontenery o pojemności 7 metrów sześciennych. W związku z tym jesteśmy w stanie dostosować się do potrzeb naszych klientów i zapewnić pomoc w usunięciu gruzu zarówno w drobnych remontach, budowach jak i pracach związanych z rozbiórką i wyburzeniami. Wielkości pojemników na gruz oznaczamy skrótowo literą i liczbą, np. kp5.

Zamawiając u nas usługę usunięcia gruzu należy jednak pamiętać, że kontener na gruz jest przeznaczony tylko na ten rodzaj odpadów. Nie może być w nim odpadów zielonych, plastikowych, zmieszanych czy jakichkolwiek innych, ponieważ utrudnia to ponowne przetworzenia surowca budowlanego. Wykluczone jest również umieszczanie tam produktów związanych z budową lub remontem tj. drewno, styropian czy folia.

Utylizacja gruzu – klasyfikacja, cena, zastosowanie

Usunięcie gruzu jest najtańsze spośród wywozu wszystkiego rodzaju odpadów. Jest to związane z niskim kosztem utylizacji tego surowca.

Mówimy tu o tzw. czystym gruzie, czyli odpadach z betonu, cegły lub ceramiki (np. kafelki, glazura), które mogą być zarówno posegregowane lub zmieszane ze sobą. Wstępny podział na odpowiedni materiał przyspieszy utylizację, ale nie jest to warunek niezbędny.

Katalog odpadów do czystego gruzu zalicza:

 • 17 01 01 – odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów;
 • 17 01 02 – gruz ceglany;
 • 17 01 07 – zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż w 17 01 06.

Musimy koniecznie wspomnieć, że NIE USUWAMY MATERIAŁÓW NIEBEZPIECZNYCH. Oznaczone są one właśnie: 17 01 06 (zmieszane lub wysegregowane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementy wyposażenia zawierające substancje niebezpieczne). Tym zajmują się odpowiednie firmy lub służby, ze specjalistycznym sprzętem, które rozwiążą problem bez narażenia zdrowa lub życia.

Cena za usługę wywiezienia odpadów w kontenerze wynika z kilku czynników:

 • koszt podstawienia oraz odbiór zapełnionego kontenera (co jest trudniejsze, bo często z niemałym ładunkiem);
 • koszt utylizacji gruzu;
 • koszt zakupu kontenera;
 • amortyzacja pojazdu transportującego kontener;
 • koszt paliwa;
 • wynagrodzenie pracownika wykonującego usługę.

W związku z tym cena nie jest stała i może różnić się w zależności od odległości od naszej siedziby oraz ilości odpadów. Najlepiej więc się z nami skontaktować bezpośrednio, abyśmy mogli to określić w praktyce.

Sam koszt jest stosunkowo podobny do wywozu innych opadów po remoncie, ale różni się zasadniczą kwestią: kosztem utylizacji. Jak wspomnieliśmy wyżej: czysty gruz jest najtańszy w usuwaniu spośród wszystkich odpadów. Jest to związane z tym, że gruz jest praktycznie w pełni poddawany recyklingowi. Jeśli się go skruszy na mniejsze elementy, to może być z powodzeniem wykorzystany jako materiał budowlany w kolejnych projektach. Najczęściej przeznacza się go jako kruszywo budowlane wyrównujące powierzchnie lub zasypujące dziury, ale jest też stosowany do podsypania dróg.

Z tego powodu utylizacja gruzu jest stosunkowo tania. Często ceny za usunięcie gruzu są więc dużo niższe niż za utylizację innych odpadów z budowy czy remontu, a już na pewno w stosunku do usuwania odpadów niebezpiecznych.

Jak skutecznie usunąć gruz?

Można na wiele sposobów pozbyć się gruzu. Polecamy te najczęściej stosowane:

 1. Skorzystanie z naszej pomocy – oferujemy wywóz gruzu na terenie Białegostoku. Po poznaniu potrzeb podstawimy odpowiedni pojemnik na gruz i dostarczymy go do utylizacji. Wystarczy zadzwonić do nas 518506797 / 724351529 lub napisać w formularzu kontaktowym albo bezpośrednio na kontenery.bialystok@gmail.com
 2. Worki na gruz – są przydatne zwłaszcza w niewielkich remontach, gdzie nie ma zbyt wiele odpadów, np. przy skuwaniu kafelków czy tworzeniu otworów w ścianach.
 3. Wywóz we własnym zakresie na lokalne składowisko odpadów – wymagane do tego są grube, odporne, najlepiej czarne worki, aby gruz go nie przebił i nie wysypał się po drodze. Często gminy przyjmują jakąś ilość gruzu rocznie zupełnie za darmo, ale w tej sprawie należy się kontaktować u źródła: ze składowiskiem lub z urzędem.
 4. Przekazanie gruzu znajomemu na wsi lub komuś obcemu, kto ma taką potrzebę. Gruz może być wykorzystany na wiele sposób, np. na utwardzenie podjazdu lub zasypanie dziury w drodze, nic więc dziwnego że wiele osób chętnie go przyjmie, żeby samemu nie kupować materiałów. Niezastąpione w znalezieniu odpowiednich osób są lokalne portale (np. OLX lub Spotted), na które wystarczy wrzucić odpowiednie ogłoszenie, najlepiej z dopiskiem „oddam za darmo”.
 5. Zamówienie ciężarówki i koparko ładowarki do wywozu – to rozwiązanie przeznaczone jest głównie dla osób, które mają bardzo duże złoża gruzu (np. po wyburzeniach bloków). Najlepiej jakby ten gruz leżał na ziemi, ponieważ jeśli nie będzie możliwości załadowania go na odpowiedni pojazd, wywóz będzie utrudniony i pewnie będzie kosztował więcej.

W sprawie wszelkich pytań związanych z wywozem gruzu, jego transportem czy wyborem odpowiedniego kontenera zapraszamy do kontaktu z nami. Zajmujemy się tą dziedziną od lat, więc prawdopodobnie nic nas nie zdziwi i będziemy mogli rzetelnie odpowiedzieć na Państwa pytania i pomóc rozwiązać problem z gruzem.

Wystarczy do nas zadzwonić 518506797 lub 724351529, a znajdziemy dogodny dla Państwa termin.